Twój koszyk

Wciągająca piękna makrama – wzory dla początkujących

Chcesz dołączyć do makramowej rodziny? Stwórz swoje pierwsze dzieło ze sznurka, a jest duża szansa na to, że zapragniesz więcej i więcej! Na dobry początek mamy dla Ciebie proste wzory, które pozwolą Ci poznać tajniki ciekawej sztuki wyplatania sznurków. Zacznij zatem od następujących pomysłów:

Brelok z makramy

Dla początkujących małe makramy są najlepsze! Brelok jest prosty i szybki do zrobienia, a do tego możesz podarować go komuś w prezencie! Sprawdź koniecznie 3 propozycje na brelok z makramy i zarezerwuj sobie jeden wolny wieczór! Satysfakcja gwarantowana!

Makramowa sowa

Ponadczasowy wzór na makramę, czyli sowa to must have dla osób, które zaczynają przygodę z wyplataniem sznurków. Sprawdź jak ją zrobić, włączając tutorial przedstawiający makramę sowę dla początkujących. Krok po kroku zrobisz to urocze stworzenie, które z dumą powiesisz na swojej ścianie!

Lustro makramowe

Boho dodatki z makramy? Lustro musi pojawić się w pierwszej kolejności! To łatwy wzór do odtworzenia, który idealnie nadaje się dla początkujących rękodzielników. Możesz zachować je dla siebie, a możesz też podarować lustro makramowe bliskiej Ci osobie w prezencie!

Mała makrama ścienna

Od czego by tu zacząć przygodę ze sznurkami? Odpowiedzią jest mała makrama! Proste wzory dla początkujących to zazwyczaj mini makramy, które uczą precyzji i cierpliwości. Wzór dziewczęcej sukienki to totalny hit, który musisz wypróbować – kliknij tutorial i w krótkim czasie makrama stworzona przez Ciebie własnoręcznie zawiśnie w honorowym miejscu.

Makrama DIY przyniesie Ci mnóstwo satysfakcji

Gdy po kilku splotach zauważysz, że sznurek układa się w konkretny wzór – przepadniesz do reszty! Choć makrama krok po kroku wymaga sporo pracy i cierpliwości, to duma i satysfakcja, jaką poczujesz, gdy już skończysz np. makramową sowę, będzie nie do opisania!

To, od czego powinnaś zacząć to mini makrama – krok po kroku nasze tutoriale nauczą Cię podstawowych splotów, dzięki którym za jakiś czas będziesz mogła tworzyć bardziej skomplikowane i naprawdę duże makramowe dzieła sztuki. Najważniejsze to zaopatrzyć się w dobre sznurki do makramy i wziąć się do roboty! Na efekty nie będziesz musiała długo czekać!

Niezależnie od tego, który tutorial i która makrama skradły Twoje serce, to pamiętaj, że wszystkie potrzebne akcesoria do ich stworzenia znajdziesz w naszym sklepie!

PS

Listę potrzebnych materiałów wraz z linkami, znajdziesz w opisach filmów 🙂

Makramowe breloki

Wzór został przygotowany przez Kasię z pracowni Sznurecznik

Makramowa sowa

Wzór został przygotowany przez Annę z pracowni Matka Polka Plecie

Lustro - mandala

Wzór został przygotowany przez Natalię z pracowni 7 Splotów Świata

Dziewczęca makrama ścienna

Wzór został przygotowany przez Joannę z pracowni Suska Arts