Twój koszyk

Ozdoby z makramy jako pomysły DIY na długie zimowe wieczory

 

Na myśl o długich zimowych wieczorach pojawia się na Twojej twarzy uśmiech? Zacierasz dłonie, ponieważ wiesz, że to sezon, który sprzyja kreatywności i podczas którego możesz stworzyć np. niepowtarzalne dekoracje handmade?

Świetnie się składa, bo mamy dla Ciebie dużą dawkę inspiracji i ciekawe pomysły na to, jak sprawić, by zimowe wieczory stały się magiczne i twórcze! Co zatem powiesz na makramowe ozdoby? Artystyczne i nieprzypadkowe przeplatanie sznurków to coś, co pozwoli Ci stworzyć oryginalne prezenty ręcznie robione i dekoracje DIY, które nadadzą wnętrzu unikalny charakter. Mowa o dekoracjach handmade takich jak: lampion ze sznurka w stylu boho i zjawiskowy boho abażur. Makrama w domu to zawsze dobry pomysł. A jeśli dodatkowo stworzysz ją własnymi rękami, będzie to dla Ciebie wielka satysfakcja i powód do dumy.

Ręcznie robiony abażur i lampion – makrama krok po kroku!

Poniżej znajdziesz dwa tutoriale, dzięki którym makrama nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic. Abażur i lampion z makramy to ozdoby boho, dzięki którym sprawisz, że wnętrze nabierze oryginalnego i przytulnego klimatu. Boho makrama jest bardzo wciągająca – raz zaczniesz, a przepadniesz na wiele wieczorów!

Jeśli szukasz inspiracji na długie zimowe wieczory w domu, to doskonałym pomysłem będzie makrama DIY! Wszelkie potrzebne akcesoria i wysokiej jakości sznurki znajdziesz w naszym sklepie! Zapraszamy!

 

PS

Listę potrzebnych materiałów wraz z linkami, znajdziesz w opisach filmów 🙂

Lampion ze słoika

Wzór został przygotowany przez Kasię z pracowni Sznurecznik

Makramowa lampa / abażur

Wzór został przygotowany przez Martę – autorkę bloga Marheri Crafts